П`ятниця, 21.06.2024, 14:40 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Зарахування до 1 класу

Зарахування до закладів загальної середньої освіти

Організація прийому дітей до перших класів у 2020/2021 н.р.

 

Нормативно-правові документи

  • Рішення сесії Лозівської міської ради від 21.02.2020 №1930 "Про закріплення території обслуговування за закладами загальної середньої освіти Лозівської міської об'єднаної територіальної громади Харківської області" → ознайомитись
  • Наказ від 24.02.2020 №132 "Про зарахування дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти на 2020/2021 навчальний рік → ознайомитись
  • Наказ від 23.04.2020 №189 "Про внесення змін до наказу Управління освіти, молоді та спорту Лозівської міської ради Харківської області №132 від 24.02.2020 року "Про зарахування дітей до 1-х класів закладів загальної середньої освіти на 2020/2021 навчальний рік" → ознайомитись

Зразок заяви про зарахування до ліцею

Конституція України

Стаття 53. Кожен має право на освіту

1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.

2. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах...

Закон України "Про освіту"

Стаття 12. Повна загальна середня освіта

п.4. Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

Стаття 13. Територіальна доступність повної загальної середньої освіти

п. 1. Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій. Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

Закон України "Про загальну середню освіту"

Стаття 18. Зарахування учнів

1. Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.

2. Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).

3. Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.

4. Зарахування учнів до інших закладів загальної середньої освіти дозволяється на конкурсних засадах лише у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність цього закладу. Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.

Батькам першокласників

Зарахування до перших класів відбуватиметься за територіальним принципом, який застосовують в більшості країн Європи. Це гарантує кожній дитині навчання в школі біля дому.

Кожному першачку гарантується навчання в школі поряд з місцем проживання

Дитина повинна мати право навчатись в школі, що знаходиться поблизу її будинку, хоча за вибором батьків можна віддавати дитину в будь-яку школу. Для підтвердження місця проживання дитини батькам потрібно надати будь-який з понад десяти типів документів, який рекомендовано Міністерством освіти та науки (це може бути не лише паспорт, а й договір оренди на житло, документ, що засвідчує право власності на житло тощо).

Обов’язкові документи для зарахування дитини до школи:

1) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);

2) оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о;

3) оригінал або копія відповідного документа про освіту (у разі наявності);

4) оригінал або копія висновку ІРЦ (інклюзивно-ресурс-ного центру)/для дитини з особливими освітніми потребами.

Присутність дитини при подачі документів необов’язкова.

Організаційно-методичні документи

Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти»

Рішення Лозівської міської ради Харківської області від 21.02.2020 № 1930 «Про закріплення території обслуговування за закладами загальної середньої освіти Лозівської міської об’єднаної територіальної громади Харківської області»

Наказ КЗ "Миколаївський ліцей" від 12.06.2020 № 11 "Про зарахування дітей до 1 класу"